Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις θα τεθούν σε ισχύ στην Αθήνα σήμερα Σάββατο, λόγω της διεξαγωγής αγώνων δρόμου 10 χλμ., 6 χλμ. και 1.000μ., στο πλαίσιο της δράσης «SNF RUN – Τρέχοντας προς το μέλλον».
Ειδικότερα, σύμφωνα με ενημέρωση της αστυνομίας, θα πραγματοποιηθεί σταδιακή διακοπή της κυκλοφορίας, κατά το χρονικό διάστημα από τις 19:00΄ έως τις 22:40΄περίπου, ενώ δεν θα επιτρέπεται η στάση και η στάθμευση των οχημάτων, κατά το χρονικό διάστημα από τις 06:00΄ έως 22:40΄περίπου, στις κατωτέρω λεωφόρους και οδούς περιοχής Δήμων Αθηναίων και Καλλιθέας, ως εξής:
Από Λ. Συγγρού προς κέντρο Αθηνών:
«The New Daily Mail»
Newsroom
Ειδικότερα, σύμφωνα με ενημέρωση της αστυνομίας, θα πραγματοποιηθεί σταδιακή διακοπή της κυκλοφορίας, κατά το χρονικό διάστημα από τις 19:00΄ έως τις 22:40΄περίπου, ενώ δεν θα επιτρέπεται η στάση και η στάθμευση των οχημάτων, κατά το χρονικό διάστημα από τις 06:00΄ έως 22:40΄περίπου, στις κατωτέρω λεωφόρους και οδούς περιοχής Δήμων Αθηναίων και Καλλιθέας, ως εξής:
- Λ. Βασ. Κωνσταντίνου, σε όλο το μήκος της και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Λ. Βασ. Σοφίας, στο τμήμα της μεταξύ των οδών Ζαχάρωφ και της Πλ. Συντάγματος και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Αρδηττού, σε όλο το μήκος της και δύο ρεύματα κυκλοφορίας και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Αναπαύσεως, σε όλο το μήκος της και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Μ. Μουσούρου, σε όλο το μήκος της και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Ριζάρη, σε όλο το μήκος της και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Κόκκαλη, σε όλο το μήκος της και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Παπαδιαμαντοπούλου, στο τμήμα της μεταξύ της Μιχαλακοπούλου και της Λ. Βασ. Σοφίας και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Ερατοσθένους, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Ευτυχίδου και της Λ. Βασ. Κων/νου και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Λ. Ηλιουπόλεως, στο τμήμα της μεταξύ των οδών Υμηττού και Καρέα και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Καρέα, σε όλο το μήκος της και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Βασ. Αλεξάνδρου, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Μιχαλακοπούλου και της Λ. Βασ. Σοφίας και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας.
- Πλ. Συντάγματος.
- Αθ. Διάκου, σε όλο το μήκος της και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Λ. Βασ. Αμαλίας, σε όλο το μήκος της και στα δύο ρεύματα κυκλοφορία και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Λ. Συγγρού, σε όλο το μήκος της στο ρεύμα κυκλοφορίας προς Πειραιά και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Λ. Συγγρού, στο τμήμα της μεταξύ της Καλλιρόης και της Λ. Αμαλίας, ρεύμα κυκλοφορίας προς Αθήνα και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Καλλιρρόης, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Αμβρ. Φραντζή και της Λ. Βουλιαγμένης και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Βασ. Γεωργίου Β΄, σε όλο το μήκος της και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Αραβαντινού, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Ησιόδου και της Λ. Βασ. Κων/νου.
- Φιλελλήνων, σε όλο το μήκος της και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Σταδίου, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Αιόλου και της Πλ. Συντάγματος και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Ακαδημίας, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Αμερικής και της Λ. Βασ. Σοφίας και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
- Βασ. Γεωργίου Α΄, σε όλο το μήκος της.
- Μελεάγρου, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Ησιόδου και της Λ.Βασ. Κων/νου.
- Κλεάνθους Σ., σε όλο το μήκος της.
- Λ. Βασ. Όλγας, σε όλο το μήκος της και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας.
- Ηρώδου Αττικού, σε όλο το μήκος της και στις καθέτους της έως την πρώτη παράλληλο.
- Παράδρομος Λ. Συγγρού, στο τμήμα της μεταξύ των οδών Ταγματάρχου Πλέσσα και τη Ευριπίδου ρεύμα κυκλοφορίας προς Πειραιά.
- Σωκράτους, στο τμήμα της μεταξύ των οδών Λυσικράτους και Ευριπίδου.
- Ηρακλέους, στο τμήμα της μεταξύ των οδών Λυσικράτους και Ευριπίδου.
- Δημοσθένους, στο τμήμα μεταξύ της Λ. Κατσώνη και της οδού Ευρυπίδου και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας.
- Ταγματάρχου Πλέσσα, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Δοϊράνης και του παραδρόμου της Λ. Συγγρού.
- Δοϊράνης, στο τμήμα της μεταξύ των οδών Λυσικράτους και Ευριπίδου.
- Ευριπίδου, στο τμήμα της μεταξύ του Παραδρόμου της Λ. Συγγρού και της οδού Επαμεινώνδα - Λάμπρου Κατσώνη.
Από Λ. Συγγρού προς κέντρο Αθηνών:
- Λ. Συγγρού – δεξιά Καλλιρόης – δεξιά Αμβρ. Φραντζή – αριστερά Κάρπου – συνέχεια Φιλολάου – συνέχεια Υμηττού κ.λπ. προς Μιχαλακοπούλου ή Λ. Κατεχάκη.
- Λ. Συγγρού – δεξιά Καλλιρόης – δεξιά Αμβρ. Φραντζή – αριστερά Κάρπου – δεξιά Λ. Βουλιαγμένης – συνέχεια μέσω Βύρωνα – περιφερειακή Λ. Κατεχάκη.
- Λ. Μεσογείων – δεξιά Φειδιππίδου – συνέχεια Λ. Αλεξάνδρας μέσω Εξαρχείων ή Πατησίων κ.λπ.
- Λ. Κηφισίας – δεξιά Λ. Αλεξάνδρας μέσω Εξαρχείων ή Πατησίων κ.λπ.
«The New Daily Mail»
Newsroom